Promocija zbirke poezije Ajše Maljevac “U vrtu moje mašte”‏

U prelepom ambijentu, okruženom zelenilom Gradskog parka i istorijskim spomenicima, 17.06.2016. godine održana je promocija zbirke poezije novopazarske autorke mlađe generacije Ajše Maljevac „U vrtu moje mašte“.

O vrijednostima knjige govorili su: Bratislav Golić, glavni i odgovorni urednik Kulturno-izdavačkog centra „Srpska kuća“ iz Požarevca, koja je inače izdavač ove zbirke,kao i Hasna Ziljkić, koordinatorka programa za mlade pri Kulturnom centru u Novom Pazaru.

Poezija Ajše Maljevac je ispunjena dječijom vedrinom i osmjesima. Autorka na sasvim neposredan način iznosi svoja viđenja o životu, druženju sa vršnjacima i raznim društvenim pojavama, koje uglavnom zaokupljaju dječiju pažnju.

Ajša Maljevac je rođena 2005. godine, učenica je četvrtog razreda OŠ „Stefan Nemanja“ iz Novog Pazara, a ovo je njena prva knjiga.