Vjenčanje u biblioteci

Jedno nesvakidašnje vjenčanje u našem gradu desilo se u Narodnoj biblioteci “Dositej Obradović”.

Naime, Nurudin i Harisa su se odlučili da se baš ovdje vjenčaju, jer ono što ih je spojilo bila je knjiga.

Ljubav prema knjizi i obrazovanju spojila je Nurudina i Harisu, koji su se odlučili da građansko vjenčanje obave baš na mjestu gdje je knjiga glavni dio obrazovanja, u Narodnoj biblioteci “Dositej Obradović”.  Kako kažu, za ovakvo vjenčanje odlučili su se zato što ih vežu najljepše uspomene baš iz ove biblioteke.

“Za građansko vjenčanje ispred biblioteke, odlučila sam se zato što sam veći dio svog života provela u ovoj biblioteci. Obrazovanje mi predstavlja prvo mjesto u životu i smatram da je ono osnovni dio uspona čovjeka i čovječanstva. Smatram da je ovo mjesto idealno, mjesto koje pruža znanje. Mjesto gdje knjiga caruje. Zbog toga sam voljela da moje vjenčanje bude neuobičajeno”, istakla je Harisa Ferizović.

Ljubav, koja se rodila u čitaonici, nije im smetala, pa su oboje uspješni akademski građani. Nurudin, rođeni Pribojac, završio je engleski jezik, dok je Harisa master biolog, a trenutno završava doktorske studije.