PROMOCIJA ROMANA DIJANE TIGANJ „A VRIJEME IDE DALJE“

“A vrijeme ide dalje” naziv je romana Dijane Tiganj, mlade spisateljice iz Petnjice (Crna Gora), koji je u petak, 29. septembra 2017. godine promovisan u prostorijama Narodne biblioteke „Dositej Obradović“ u Novom Pazaru.

Po riječima autorke, roman „A vrijeme ide dalje“ je ljubavna priča između dvoje mladih koji se susreću sa vjerskim, nacionalnim i kulturološkim razlikama. Roman ima ljubavnu tematiku, sa elementima porodičnog romana.

Pred brojnom publikom je na promociji o Dijani Tiganj i njenom stvaralaštvu govorila žurnalistkinja Hasna Ziljkić, kao i pisci Enes Halilović i Šefka Begović Ličina.

Dijana Tiganj je rođena 1995. godine u Prizrenu. Diplomirala je na Studijskom programu za crnogorski jezik i južnoslovenske književnosti na Filozofskom fakultetu u Nikšiću. Svoju prvu zbirku pjesama je napisala i objavila 2012. godine pod naslovom „Ulica starih koraka“.