Otvaranje izložbe "Stefan Prvovenčani u književnosti i istoriografiji“

Povodom osamsto godina od utemeljenja srpske državnosti u srednjem veku, u utorak, 14. novembra 2017. godine, u prostorijama NB „Dositej Obradović“ svečano je otvorena izložba „Stefan Prvovenčani u književnosti i istoriografiji“.

Jedan od autora izložbe, Ivana Hrenko, govorila je o književnoj zaostavštini prvog srpskog kralja iz loze Nemanjića, kao i o tome kako je nastala ova vrlo zahtevna i značajna izložba koja je, nakon Kraljeva i Beograda, došla pred našu publiku. Drugi autor izložbe je Danka Spasojević.

Nakon toga je prezentovan časopis za književnost, umetnost i kulturu „Povelja“. Prisutnima su se obratili Dejan Aleksić, glavni i odgovorni urednik časopisa, Gordana Timotijević i Ana Gvozdenović, urednice izdavačke delatnosti Narodne biblioteke „Stefan Prvovenčani“ iz Kraljeva.

Izložbu „Stefan Prvovenčani u književnosti i istoriografiji“ naši građani će moći da razgledaju na dečijem odeljenju naše ustanove do kraja novembra tekuće godine.