Početak dobre saradnje

Predsjednik udruženja Sandžak – Bosna iz Izmira, Republika Turska, gospodin Abdulah Gull, posjetio je 8.2.2018. godine narodnu biblioteku „Dositej Obradović“ u Novom Pazaru. U srdačnom i prijateljskom razgovoru sa rukovodstvom biblioteke dogovoreni su budući vidovi saradnje. U narednom periodu će biti uspostavljena saradnja u oblasti prevodilaštva pojedinih djela na turski jezik i obratno. Takođe je dogovorena i studijska posjeta predstavnika biblioteke Udruženju kao i uspostavljanje saradnje sa državnim arhivom Turske u Istanbulu.

U okviru obilaska Biblioteke, direktor Biblioteke Elijas Rebronja, upoznao je gospodina Gulla sa istorijatom Biblioteke i načinom funkcionisanja pojedinih odjeljenja Biblioteke.