Takmičenje recitatora "Zavičaj se čuva pjesmom" (2018)

Narodna biblioteka”Dositej Obradović” u Novom Pazaru organizjue takmičenje recitatora u kazivanju na srpskom i bosanskom jeziku.

Takmičenje ima okvirni naslov:

ZAVIČAJ SE ČUVA PJESMOM

Ovogodišnjim takmičenjem su obuhvaćene samo osnovne škole, a takmičari su podijeljeni u tri kategorije:

-  Učenici od prvog do trećeg razreda;

-  Učenici od četvrtog do šestog razreda i

-  Učenici sedmog i osmog razreda.

Molimo Vas da zadužite rukovodioca recitatorske sekcije, nastavnike razredne nastave i predmetne nastavnike da izvrše odabir pjesama i djece koja će učestvovati na takmičenju.

Svaki nastavnik koji bude spremao učenika za takmičenje, dobiće sertifikat od 4 radna sata.

Takmičenje bi trebalo realizovati po školama  do kraja meseca marta 2018. godine , a prijave za   takmičenje dostaviti najkasnije do 15. aprila, da bi se 19. aprila 2018. godine,  u 10h  u prostorijama Biblioteke održalo završno takmičenje.

U prijavi za takmičenje treba navesti:

1. Prezime, ime razred i odeljenje učenika;

2. Naslov pjesme, autora i vrijeme trajanja pjesme;

3. Prezime i  ime nastavnika koji je pripremio takmičara

4. Naziv škole iz koje je takmičar

5. Kontakt telefon

Potrebno je da svaka osnovna škola u prijavi za takmičenje, pored već navedenih podataka, odabere za svaku od kategorija (tri kategorije) po jednog učenika, predstavnika date kategorije. Dakle, svaka osnovna škola učestvovaće na pomenutom takmičenju sa tri učesnika.

Poželjno bi bilo da se svaka škola uključi u ovo takmičenje, jer bi se time ostvario kako primarni cil, popularisanje i predstavljanje zavičajnih pjesnika, te negovanje jezika i poetskog izraza, tako i razvijanje svijesti o zavičaju i sopstvenom porijeklu.

U prilogu vam dostavljamo prijavu za  takmičenje, koju treba dostaviti najkasnije do 15 aprila.

Za sve informacije možete se obratiti na br. telefona 065 65 12 670

Uz želju da imate uspješne takmičare, srdačno Vas pozdravljam.

Organizator takmičenja,

Zavičajno odeljenje

Azra Biševac,, dipl. bibliotekar                                                                                     Direktor Biblioteke

15.03.2018.god.                                                                                                              Elijas Rebronja