Faiz Softić nagrađen na Sajmu knjiga u Sarajevu

U sarajevskom Centru Skenderija šest dana bio je otvoren 30. Međunarodni sajam knjiga, koji je trajao od 18.4.2018. do 24.4.2018. Sajam koji Centar “Skenderija” organizira u saradnji sa partnerom TKD “Šahinpašić”, za posjetitelje bio je otvoren svaki dan od 10 do 19 sati.

Ova regionalno najveća manifestacija posvećena knjizi bavi se promocijom književnog stvaralaštva i obrazovanja, kulturnom razmjenom sa inozemstvom i pokretanjem aktuelnih književnih i društvenih pitanja.

Za čitatelje i publiku jubilarnog 30. sarajevskog Sajma knjiga, sajam je predstavljao idealnu priliku za otkrivanje novih trendove iz raznih oblasti. Čitatelji su mogli da prisustvuju promocijama i upoznaju se sa autorima i književnicima. Promocije i susreti sa autorima održavali su se na centralnom prezentacionom prostoru, koji je kao i prethodnih godina bio u fokusu interesovanja izlagača, posjetitelja i medija, ali i mjesto gdje će se dodjeliti sajamske nagrade.

Sajam, koji organizuje KJP Centar Skenderija - Sarajevski sajam u saradnji s partnerom TKD "Šahinpašić", otvorio je ministar kulture i sporta Kantona Sarajevo Mirvad Kurić, a na sajmu se predstavilo više od 150 izlagača iz BiH, Srbije, Hrvatske, Turske, Saudijske Arabije, Njemačke.

Na Sajmu je dodijeljena i nagrada piscu Faizu Softiću za knjigu „Ljudi bez adrese“ u izdanju sarajevske „Dobre knjige“.

Sajmu i promociji knjige „Ljudi bez adrese“ prisustvovao je i direktor Narodne biblioteke „Dositej Obradović“ iz Novog Pazara, Elijas Rebronja.