Poseta predškolaca iz PU "Mladost" i "Naše dete"

Vizija naše Ustanove je biblioteka u kome se dete oseća srećno, sigurno i zaštićeno, gde se poštuje dečija različitost i podstiče se razvoj individualnih sposobnosti i potencijala. Predškolska ustanova ,,Mladost” i "Naše dete" su danas bili naši gosti u o kviru projekta "Od čitanja se raste" , gde će Dečije odeljeje biblioteke ugostiti predškolce celodnevnih grupa. Mi stvaramo podsticajnu sredinu koja pozitivno utiče na razvoj jezičkih, motoričkih, socio - emocionalnih, perceptivnih, muzičkih i kreativnih sposobnosti dece. Pored redovnih aktivnosti, u biblioteci se realizuju i dodatni programi koji su usklađeni sa individualnim interesovanjima i potrebama dece: danas je to za naše predškolce bilo recitatorsko takmičenje kao i crtanje ruke prijateljstva.