Poseta ambasadi Libije u Beogradu

Predstavnici narodne biblioteke „Dositej Obradović“ Novi Pazar, dr Mensur Zukorlić i  direktor Biblioteke  Elijas Rebronja, posetili su ambasadu Libije u Beogradu. U srdačnom i prijateljskom razgovoru sa ambasadorom Libije, njegovom ekselencijom Mounirom M.A. Abougharinom, dogovoreni su vidovi buduće saradnje između Biblioteke u Novom Pazaru i ambasade Libije u Beogradu. Dogovoreno je da se u narednom periodu uspostavi saradnja u svim oblastima kulture, a prije svega na polju književnosti. Do kraja godine predstavnici libijske ambasade će obezbediti biblioteci u Novom Pazaru knjige na arapskom jeziku i naslove poznatih libijskih književnika.

Tokom jeseni biće upriličeno u Novom Pazaru veče libijske književnosti, a dogovoreno je da u narednom periodu predstavnici libijske ambasade dovedu u biblioteku književnike iz Libije koji bi predstavili svoje književno stvaralaštvo. Takođe je dogovoreno organizovanje kursa arapskog jezika kao i poseta libijskog ambasadora Biblioteci i Gradu Novom Pazaru.