Susreti bibliografa u spomen na dr Georgija Mihailovića

Dana, 9.11.2018. godine Narodna biblioteka ''Dositej Obradović'' bila je učesnik naučnostručnog skupa 21. Susreti bibliografa u spomen na dr Georgija MihailovićaSkup je održan u Inđiji u organizaciji Narodne biblioteke '''Dr Đorđe Natošević''. Cilj Susreta bibliografa je da se stručnim krugovima i široj javnosti predstavi uloga i važnost bibliografije i njen značaj u bavljenju istraživačkim radom. Predstavljeno je 36 stručnih i naučnih radova iz Srbije, Crne Gore, Republike Srpske. Predstavnik novopazarske biblioteke Valerija Stefanović dipl. bibliotekar savetnik, uzela je učešće i predstavila rad Bibliografija Novopazarskog zbornika (1977-2015) e- izvor. Ovo elektronsko izdanje predstavlja važan doprinos zavičajnoj bibliografiji. Namenjena je istraživačima u rasvetljavanje kulturne istorije ove regije. U okviru stručno-naučnog skupa, Gordana Đilas, bibliotekar savetnik, dobila je nagradu ''Dušan Panković'' za izuzetna ostvarenja u oblasti srpske bibliografije.