Prezentacija rada Zavičajnog odeljenja na manifestaciji Dani Kragujevačke knjige u NB "Vuk Karadžić" u Kragujevcu

U prvom terminu jučerašnjeg programa DKK bili smo gosti u Narodnoj biblioteci "Vuk Karadžić" u Kragujevcu. Dipl. bibliotekar Azra Biševac, rukovodilac Zavičajnog fonda, sačinila je kulturno-istorijski portret svoje sredine, ali i predstavila Biblioteku i sve njene aktivnosti i projekte: „Poznate ličnosti Novog Pazara“, „Novi Pazar - nekad i sad“, „Zavičajni pisci“, „Sandžačka sevdalinka“, naučni skup „Avdo Međedović Bošnjački Homer“, izložbu „Bujrum u Novi Pazar“, konkurse „Zavičaj se čuva pesmom“, „Priča iz mog zavičaja“ i okrugli sto „Stari zanati“.