Okrugli sto: „Bibliotečki zavičajni fondovi – polivalentne baze za proučavanje sakralne baštine“

„Bibliotečki zavičajni fondovi – polivalentne baze za proučavanje sakralne baštine“, naziv je okruglog stola zavičajnih odeljenja, koji je održan u bibilioteci Vuk Karadžić. Ovogodišnji, šesti po redu stručni skup, posvećen je jubileju 800 godina manastira Mileševa i 676. godišnjici Prijepolja.

Cilj okruglog stola je afirmacija zavičajnih fondova, kao i animiranje istraživačkih aktivnosti svih zavičajnih bibliotečkih fondova i povećanja standarda. Radove je izložilo sedam bibliotekara iz Jagodine, Obrenovca, Bijelog Polja, Pljevalja, Prijepolja, Subotice i Novog Pazara.

Ovogodišnji okrugli sto posvećen je i jubileju 800 godina manastira Mileševa.

Svi radovi prezentovani na okruglom, mogu se naći i na portalima bibilioteka koje su učestvovale na skupu.

Prezentacija

Mirela Veljović