Predstavnici Novopazarske biblioteke na otvaranju 64. Medjunarodnog sajma knjiga u Beogradu

Delegacija Narodne biblioteke "Dositej Obradović" Novi Pazar prisustvovala je svečanosti povodom otvaranja 64. Međunarodnog  sajma knjiga u Beogradu. Kao gosti egipatske ambasade u Beogradu  predstavnici novopazarske biblioteke obišli su i štand Egipta, zemlje počasnog gosta Sajma. U prigodnom programu koji su vodili Biljana Đurović i Hadži Nenad Maričić posetioci su mogli da čuju Katarinu Gojković koja je otpevala pesmu "Rasti, rasti, moj zeleni bore”, a zatim i Sanju Kerkez i njeno izvođenje “0 patria mia” iz Verdijeve opere Aida.

Čast da manifestaciju proglasi otvorenom imao je književnik Milovan Vitezović. Haitam el Haj Ali iz Egipta, zemlje koja je ovogodišni počasni gost Sajma, inače direktor Međunarodnog sajma knjiga u Kairu je na početku obraćanja kazao:“Knjiga je prijatelj kome poveravamo naše tajne, predajemo našu svest i osećanja, prijatelj koji nam pruža osećaj zadovoljstva. Knjiga je neko koga je ljudska civilizacija poznavala od samih početaka istorijskog doba. Egipat je bio jedna od najstarijih civilizacija koja je poznavala pisanu reč, dok je danas, u savremenom dobu, nosilac jednog od najznačajnijih sajmova knjiga u svetu i najznačajnijeg na arapskom području.“ Pod sloganom „Pismo – Glava“ ovogodišnji Sajam knjiga (20-27. oktobar) okuplja više od 500 izlagača iz zemlje, regiona i inostranstva. Jedan od brojnih pratećih programa posvećen je jubilejima Miloša Crnjanskog, Danila Kiša i Milorada Pavića.