U Biblioteci ''Behram-beg'' promovirane tri knjige u izdanju Biblioteke ''Dositej Obradović'' iz Novog Pazara

Dana 21. 10. 2019. godine u čitaonici ''Behram-beg'' u Tuzli upriličena je promocija tri knjige u izdanju Narodne biblioteke ''Dositej Obradović'' iz Novog Pazara:

Stari majstori Jeni Pazara – autora Elijasa Rebronje,

Oblici orijentalne kulture na prostoru Sandžaka – autora Mensura Zukorlića i

Roman Rulet – autora Avde Ćeranića.

O prvim dvjema knjigama govorili su autori, dok je o trećoj knjizi, pored autora, govorio i gospodin Elijas Rebronja, direktor Biblioteke ''Dositej Obradović''.

Promociju je moderirala Amela Škrijelj, zamjenica direktora Biblioteke ''Dositej Obradović''.

U ime organizatora Promocije, prisutne je poselamio, uputio riječi dobrodošlice i zahvanosti na dolasku direktor Biblioteke ''Behram-beg'' Admir Muratović.

U umjetničkom dijelu programa prisutni su mogli uživati u dvjema muzičkim numerama koje je na violini izveo Fadil Umihanić, učenik Behram-begove medrese.

Iako izdavačka djelatnost nije primarna djelatnost biblioteke, Biblioteka ''Dositej Obradović'' je jako produktivna u ovom kontekstu tako da je prisutnima, pored promoviranih knjiga, bilo izloženo i 20-ak drugih knjiga, različitih žanrova, publikoivanih u proteklome periodu.