Međunarodni okrugli sto “Oblici prikupljanja zavičajne građe vezane za stvaralaštvo zavičajnih pisaca u fondovima biblioteka”

U organizaciji Zavičajnog odeljenja Narodne biblioteke “Dositej Obradović”,  u petak , 01.11.2019. godine održan je treći po redu međunarodni Okrugli sto na temu “Oblici prikupljanja zavičajne građe vezane za stvaralaštvo zavičajnih pisaca u fondovima biblioteka”. Cilj ovog značajnog skupa je popularisanje zavičajnih pisaca, međubibliotečka saradnja kao i razmena iskustava i predstavljanje resursa zavičajnih zbirki.

Na skupu su učestvovali predstavnici zavičajnih odeljenja biblioteka iz Srbije i Crne Gore, i to:  Narodna Biblioteka Pirot (Marija Šarović i Narcisa Aleksić), Narodna biblioteka „Stevan Samardžić“ Pljevlja (Sofija Jelovac), Narodna biblioteka „Vlada Aksentijević“ Obrenovac (Aleksandar Popović), Narodna biblioteka „Stefan Prvovenčani“ Kraljevo (Emilija Dimovska, Andrej Anđić i Nina Radenković), Narodna biblioteka “Vuk Karadžić”, Prijepolje (Hadija Džigal Kriještorac) i Narodna biblioteka „Dositej Obradović“ Novi Pazar (Azra Biševac).