Enes Halilović

(5. mart 1977, Novi Pazar) je pripovedač, pesnik, dramski pisac, novinar, ekonomista i pravnik.

Osnovao je novinsku agenciju „Sanapress“, književni časopis Sent i veb časopis za književni intervju Eckermann. Priče, poezija i drame Enesa Halilovića objavljene su u zasebnim knjigama na engleskom, poljskom, francuskom i makedonskom jeziku, a proza i poezija je prevođena na engleski, nemački, španski, francuski, poljski, rumunski, ukrajinski, mađarski, slovenački, letonski, albanski, makedonski, grčki i katalonski jezik. Halilovićevu dramu Komad o novorođenčadima koja govore premijerno su izveli glumci berlinskog teatra Schaubühne 10. marta 2011. godine. Halilović je zastupljen u brojnim pesničkim i proznim antologijama u zemlji i inostranstvu. Dobitnik je Zlatne značke za doprinos kulturi kao i književnih nagrada „Branko Miljković“, „Đura Jakšić“. i „Meša Selimović“. Književnik Enes Halilović dobitnik je nagrade “Ahmed Vali” koju je, kao najznačajnije priznanje za izvanredna ostvarenja u kulturi i umjetnosti ove godine ustanovio novopazarski Kulturni centar. Ova nagrada, koja se sastoji od povelje i novčanog iznosa, dodeljuje se jednom godišnje za afirmaciju Novog Pazara u zemlji i inostranstvu, a može se dobiti samo jednom u životu.

Objavio je zbirke poezije: Srednje slovo (1995), Bludni parip (2000), Listovi na vodi (2007), Pesme iz bolesti i zdravlja (2011), Lomača (izabrane pesme, 2012), zbirke priča Potomci odbijenih prosaca (2004) i Kapilarne pojave (2006), drame In vivo (2004) i Kemet (2010) i roman Ep o vodi (2012).