PREMIJERA POZORIŠNE PREDSTAVE ”DEPORTACIJA”

U čast obeležavanja Dana grada Novog Pazara, u Koncertnoj dvorani Kulturnog centra će, 19. aprila 2018. godine sa početkom u 20.00h, biti izvedena premijera pozorišne predstave ”Deportacija” u produkciji Kulturnog centra, a u režiji Gradimira Gojera.

”Deportacija’‘ je dramski tekst gotovo antičke dimenzioniranosti. Polazeći od porodične situacije autor teksta Željko Vušurović dramsku radnju vodi prema individualnim tragičkim krivicama.

Polazni motiv je posledica poznate tragedije kada je tokom agresije na Bosnu i Hercegovinu, 1992.  crnogorska zvanična vlast izvršila hapšenja svih iz BiH izbeglih Muslimana, dakle vršila hapšenja po nacionalnoj osnovi, da bi ih deportirala i na taj način poslala u smrt.

Dramski likovi ovog iznimno intrigantnog i uzbudljivog teksta imaju unutarnje oblikovanje tragičkih krivica, i to do mere gotovo milimetarski vođenih psiholoških profila, koji zatvaraju neku vrstu geometrije dramatike i dubinske psihološke sonde, ne samo pojedinaca, nego i društva.

Predstava će biti potenciranje tragosa ljudskih likova u dekorski neopterećujućem prostoru, kamernog tipa sa značajnim korištenjem svetlosnih šema kao emaniranja i svojevrsne signalizacije unutarnjih psiholoških stanja likova.

Reditelj i adaptor: Gradimir Gojer

Dramaturgija: Svetlana Broz

Glume:

Enver Petrovci, Jasna Ornela Bery, Dženana Džanić, Vahid Džanković, Lemana Bećirović i Darja Badnjević

Glas, solo: Darja Badnjević

Izbor muzike: Gradimir Gojer

Remix muzike: Haris Šećerović

Dizajn svetla: Srđan Jovanović

Ton: Sabahudin Vapljanin, Radoslav Maksimović

Ulaznice po ceni od 300 din su u prodaji na biletarnici Kulturnog centra u periodu od 15.00h do 20.00h.

Dobrodošli!