"Kad se jarebice legu..." – Safet Šaćirović

Završena je još jedna kalendarska godina, još jedan pun krug, koji kao i uvijek, čini se, prebrzo dovrši kružnicu. U protekloj godini Narodna biblioteka "Dositej Obradović" je organizovanjem brojnih priredbi, književnih večeri i ostalim svojim aktivnostima pokazala da je jedna od rijetkih institucija u gradu koja se može pohvaliti sadržajnim i hvale vrijednim kulturnim programom u toku godine.

Zadovoljstvo nam je da naš rad u protekloj godini zaključimo izdavanjem knjige našeg mladog sugrađanina Safeta Šaćirovića čija je zbirka pjesama "Kad se jarebice legu..." njegov prvenac u književnom stvaralaštvu.

Domaći književnik Pero Zubac, koji je ujedno i recezent ove zbirke nazvao ju je Lirskom tkanicom od nežnosti i gorčine. Uskoro planiramo i promociju ove knjige u našoj biblioteci, te očekujemo sve ljubitelje lijepe riječi, stiha i knjige uopšte, da se upoznaju sa knjigom u kojoj pjesnik iznosi srce na dlanu, kako je to lijepo rekao pjesnik Zubac.