Categories
Takmičenje recitatora Zavičajno odeljenje

Pobednici drugog kruga takmičenja recitatora

Spread the love

Draga deco, zbog  situacije u kojoj smo se svi zajedno našli, Narodna biblioteka “Dositej Obradović” je u okviru svojih aktivnosti organizovala takmičenje recitatora putem sajta ove ustanove.

Ovom prilikom se zahvaljujemo svoj deci koja su učestvovala na ovom konkursu. U okviru drugog kruga pristiglo je 29 video snimaka.

Žiri u sastavu:

• Šejla Šehović – master filolog srpskog jezika i književnosti i
  • Sanja Gemaljević – master filolog srpskog jezika i književnosti proglasio je pobednike:
PRVA KATEGORIJA – DECA OD I DO IV RAZREDA

1. DARIJA UGLJANIN, III RAZRED, OŠ ”DESANKA MAKSIMOVIĆ”

2. HATIDŽA DIVANEFENDIĆ, II RAZRED, OŠ “BRATSTVO”

2. LEJLA HADŽIFEJZOVIĆ, II RAZRED, OŠ ”BRATSTVO”

3. AJNA KAPETANOVIĆ, II RAZRED, OŠ ”BRATSTVO”

3. SARA RAŠLJANIN, I RAZRED, OŠ ”JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ”

DRUGA KATEGORIJA – DECA OD V DO VIII RAZREDA

1. AHMED DELIĆ, V RAZRED, OŠ “AVDO MEĐEDOVIĆ“

2. TAMARA RADOVIĆ, VI RAZRED, OŠ “ĐURA JAKŠIĆ“, TRNAVA

3. AJŠA HUDOVIĆ, VIII RAZRED, OŠ “BRATSTVO“

3. DALILA SINANOVIĆ, VII RAZRED, OŠ “DESANKA MAKSIMOVIĆ“

Takmičenje recitatora će se nastaviti i narednih nedelja sve do kraja vanrednog stanja u dve kategorije:

• PRVA KATEGORIJA – DECA OD I DO IV RAZREDA
  • DRUGA KATEGORIJA – DECA OD V DO VIII RAZREDA

Učenici se mogu takmičiti tako što će pesmu po izboru recitovati pred kamerom telefona i taj video snimak poslati na Viber broj: 064 826 04 31

Video snimke slati od ponedeljka, 20. aprila, radnim danima do 15 časova, do  četvrtka, 23. aprila 2020. godine do 12 časova.
U sledećim krugovima  konkursa mogu uzeti učešće i deca koja su već jednom učestvovala, ali sa nekom drugom pesmom (po slobodnom izboru).

U naslovu snimka navesti:  ime i prezime, naziv škole i razred.
Pobednici stiču pravo na besplatnu članarinu za narednu godinu, a kao poklon dobijaju i knjigu,koju će moći da podignu, kao I da se učlane (produže članariju) nakon završetka vanredne situacije,odnosno početkom redovnog rada Biblioteke.

Snimci će biti objavljivani na sajtu biblioteke i zvaničnoj fejsbuk stranici Narodna biblioteka “DositejObradović”, mogu ih slati isključivo roditelji. Slanjem snimka daje se saglasnost za objavljivanje istih na pomenutim stranicama.

SREĆNO!!!

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *