Categories
Takmičenje recitatora Zavičajno odeljenje

Pobednici trećeg kruga takmičenja recitatora

Spread the love

Draga deco, zbog  situacije u kojoj smo se svi zajedno našli, Narodna biblioteka “Dositej Obradović” je u okviru svojih aktivnosti organizovala takmičenje recitatora   putem sajta ove ustanove.

Ovom prilikom se zahvaljujemo svoj deci koja su učestvovala na ovom konkursu. U okviru trećeg kruga pristiglo je 26 video snimaka.

Žiri u sastavu:

• Šejla Šehović – master filolog srpskog jezika i književnosti i
  • Sanja Gemaljević – master filolog srpskog jezika i književnosti proglasio je pobednike:
PRVA KATEGORIJA –DECA OD I – IV RAZREDA

1. KERIM GARČEVIĆ III RAZRED OŠ”DESANKA MAKSIMOVIĆ“

2. IVONA PAVLOVIĆ  IV RAZRED OŠ“MEŠA SELIMOVIĆ“

2. FATMA KOLIĆ II RAZRED OŠ“BRATSTVO“

3. ANDREA VRANIĆ  I RAZRED OŠ“MEŠA SELIMOVIĆ“

3. MELIKA DEDEIĆ II RAZRED OŠ“BRATSTVO“

DRUGA KATEGORIJA DECA  OD V- VIII RAZREDA

1. TAMARA RADOVIĆ VI RAZRED OŠ“ĐURA JAKŠIĆ“

2. HASAN KALIĆ V RAZRED  OŠ“BRATSTVO“

2. AHMED DELIĆ V RAZRED OŠ „AVDO MEĐEDOVIĆ“

3. EMA KRŠIĆ V RAZRED  OŠ“BRATSTVO“

3. BERINA DOLOVAC VIII RAZRED OŠ“STEFAN NEMANJA”

ČESTITAMO!!!

Takmičenje recitatora će se nastaviti i narednih nedelja sve do kraja vanrednog stanja u dve kategorije:

• PRVA KATEGORIJA –DECA OD I –IV RAZREDA
  • DRUGA KATEGORIJA DECA  OD V- VIII RAZREDA

Učenici se mogu takmičiti tako što će pesmu po izboru recitovati pred kamerom telefona i taj video snimak poslati na Viber broj:

064 826 04 31

Video snimke slati od ponedeljka, 27. aprila, radnim danima do 15 časova, do  četvrtka, 30. aprila 2020. godine do 12 časova.
U sledećim krugovima  konkursa mogu uzeti učešće i deca koja su već jednom učestvovala, ali sa nekom drugom pesmom (po slobodnom izboru).

U naslovu snimka navesti:  ime i prezime, naziv škole i razred.

Pobednici stiču pravo na besplatnu članarinu za narednu godinu, a kao poklon dobijaju i knjigu,koju će moći da podignu, kao I da se učlane (produže članarinu) nakon završetka vanredne situacije,odnosno početkom redovnog rada Biblioteke.

Snimci će biti objavljivani na sajtu biblioteke i zvaničnoj fejsbuk stranici Narodna biblioteka “Dositej Obradović”, mogu ih slati isključivo roditelji. Slanjem snimka daje se saglasnost za objavljivanje istih na pomenutim stranicama.

SREĆNO!!!

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *