Promocija zbirke izabrane poezije Seada Husića

U okviru obilježavanja sto godina od prvog pomena biblioteke u Novom Pazaru, u Noći knjige, na platou ispred Narodne biblioteke Dositej Obradović održana je promocija zbirke izabranih i prevedenih pjesama Seada Husića „Donijevši sebe sa historijom“.

O knjizi su govorili dr Melida Travančić iz Tešnja i dr Nadija Rebronja iz Novog Pazara.

Izabrane i prevedene pesme, u zbirci Seada Husića „Donijevši sebe sa historijom’’, predstavljaju presjek dvodecenijskog književnog rada ovog autora.

„Svaka moja knjiga je potraga za vlastitom poetikom“, kaže autor Sead Husić i poručuje književnoj publici da nas čitanje čini boljim ljudima.

U prilog dokazanoj tvrdnji da kultura ne poznaje granice je podatak da Husićeva zbirka sadrži i prevode pjesama na pet jezika: švedski, danski, turski, makedonski i mađarski.

Prema riječima direktora biblioteke Elijasa Rebronje, ovakvi književni događaji će, na radost čitalačke publike, u narednom periodu postati redovna praksa.

Foto: Samir Jejna