Ivo Andrić – 60 godina od dodele Nobelove nagrade za književnost

U izložbenom prostoru Biblioteke, priređena je izložba posvećena Ivi Andriću (Dolac, 9. oktobar 1892 — Beograd, 13. mart 1975). Na ovaj način uklјučili smo se u program obeležavanja  60 godina od dodele Nobelove nagrade za književnost koju je dobio 1961. godine. Nobelova nagrada se sastoji od Nobelove medalјe, Diplome i dokumenta Skandinavske banke o novčanom iznosu, koji je Andrić u dva dela, poklonio rodnoj Bosni, za unapređenje biblioteka.

Ovom prilikom korisnici imaju priliku da se upoznaju sa jednim segmentom stvaralaštva i biografije velikog književnika i jednim od najobrazovanijih evropskih diplomata svog vremena.

Najpoznatija njegova dela su  „Na Drini ćuprija“ i ,,Travnička hronika“,   ,,Prokleta avlija“, ,,Gospođica“ i ,,Jelena, žena koje nema“ i  dr. U svojim delima uglavnom se bavio opisivanjem života u Bosni za vreme otomanske vlasti.