Ambasada Arapske republike Egipat donirala knjige biblioteci “Dositej Obradović”

19. aprila 2022. godine Ambasada Arapske Republike Egipat poklonila je Narodnoj biblioteci “Dositej Obradović” Novi Pazar vrijednu donaciju od 90 knjiga. Knjige su iz oblasti religije, književnosti, nauke i jezika.

Odjeljenje za staru, stranu i rijetku knjigu i zbirke na orijentalnim jezicima biće obogaćen literaturom koja će u velikoj mjeri pomagati profesorima i studentima arapskog jezika, ali i drugim poznavaocima i ljubiteljima arapskog jezika i kulture.

Ovo je primjer veoma dobre saradnje između Narodne biblioteke “Dositej Obradović“ i Ambasade Arapske Republike Egipat i nadamo se da će se ta saradnja nastaviti.