Promocija knjiga Avda Ćeranića u Gradskoj biblioteci Zenica

U dupke punoj Čitaonici Gradske biblioteke Zenica u ponedjeljak, 9. maja 2022. godine, na Dan pobjede nad fašizmom, upriličena je promocija tri romana ljekara, književnika, slikara i antifašiste Avde Ćeranića. O Ćeranićevim romanima “Sulejmin krug”, “Metak” i “Suze i krv” govorili su prof. dr. Redžep Škrijelj, mr. Sead Husić, mr. Nermin Ormanović i profesor Elijas Rebronja.

Na Dan pobjede nad fašizmom posebno se govorilo o Ćeranićevom antiratnom romanu “Sulejmin krug”, a uvod u program bila je sjajna interpretacija upečatljivog kazivanja iz ovog romana koje je interpretirala glumica Sabina Kulenović. U uvodnom dijelu govorila je i dr. Slavica Milutinović, koja je posebno zaslužna za pripremu i realizaciju ovog izuzetno uspjelog književnog druženja.

Promotori su istakli da dr. Avdo Ćeranić dolazi s prostora gdje je rođen veliki majstor priče i putopisa Ćamil Sijarić, te da, na svoj način, i dr. Avdo Ćeranić baštini i uspješno nastavlja tradiciju kazivanja čiji utemeljitelji su velikani pisane riječi Avdo Međedović i Ćamil Sijarić.

Preuzeto sa sajta www.zenicablog.com