Izložba povodom Dana grada na Gradskom trgu

U okviru obilježavanja Dana grada na Gradskom trgu u Novom Pazaru je otvorena izložba pod nazivom „Bujrum u Novi Pazar“. Izložba predstavlja istorijske znamenitosti grada, kao i bogatu kulturnu prošlost. Ona svedoči o istoriji našeg grada i njegovoj bogatoj kulturnoj prošlosti. Direktor Narodne biblioteke “Dositej Obradović” i autor istoimene monografije Elijas Rebronja kaže da je izložba prilika za sve Novopazarce, a naročito mlađe sugrađane da se upoznaju sa prošlošću grada.

„Svi gosti grada, tokom ovih nedelju dana, imaće priliku da nešto nauče o našem gradu. Ova manifestacija posvećena je gradu, tradiciji, ali i znamenitostima koje ovaj grad nudi“, rekao je Rebronja.

Izložba će trajati do 20.aprila, kada će Novi Pazar proslaviti 557. rođendan.