DJEČJA NEDELJA - Besplatne članske karte za prvake

Povodom Dječje nedelje, 3. oktobra 2016. godine u prostorijama dječijeg odjeljenja naše biblioteke uručene su besplatne članske karte učenicima prvog razreda OŠ „Vuk Karadžić“.

Novi članovi biblioteke imali su, tokom boravka u našoj ustanovi, mogućnost da upoznaju jednog pravog pisca i da se druže sa njim. Mevluda Melajac je čitav svoj radni vijek provela sa djecom jer je bila prosvetni radnik, pa je i ovom prilikom pokazala je da ume sa najmlađima.

„Ovo je mjesto gde se zadovoljava dječija radoznalost i znatiželja. Ovo je mjesto gdje će oni ubuduće ispunjavati svoje vreme. Uz interesovanje koje već imaju, trebamo im razviti ljubav i ono čuđenje koje svako interesovanje prati, a koje će se zadovoljavati na ovom mjestu“, kaže Mevluda.

Bibliotečke članske karte imaće smisla tek kada prvaci nauče sva slova i počnu samostalno da čitaju.