Biblioteka predstavila izdavačku delatnost

Narodna biblioteka ”Dositej Obradović” je u toku 2018. godine objavila 20 naslova, što je impozantan broj, naročito kada se ima u vidu da je godišnji prosek na nivou Srbije od jedne do sedam knjiga. Među objavljenim knjiga u izdanju novopazarske biblioteke, pored beletristike ima i naučnih radova, kao i tri školske lektire prevedene na bosanski jezik. ”Pričajmo priču” Suade Hodžić, ”Futurološki pristup nastavi” Filduze Prušević, ”Monografija odeljenja IV2” dr Šefadila Spahića, ”Ponor” dr Avda Ćeranića, ali i prve lektire na bosanskom jeziku, samo su neka od ukupno 20 objavljenih dela, koja se mogu naći na različitim odeljenjima Biblioteke. ”Ovo je za biblioteku ali i grad Novi Pazar izuzetan rezultat. Mi smo od 2000. do 2005. godine objavili ukupno 7 knjiga, a samo tokom prošle godine 20 naslova iz različitih oblasti. Nije u pitanju smao beletristika, već smo uspeli da objavimo izuzetna dela naučnog karaktera, što ne ukazuje samo na to koliki je trud bibliotekara uložen, već i koliko ima plodnih autora na ovom području”, kazao je direktor Narodne biblioteke, Elijas Rebronja.