Obeležen Dan bibliotekara

U Narodnoj biblioteci “Dositej Obradović” obeležen je Dan bibliotekara. Događaj je upriličen na Dečijem odeljenju, a najbolji bibliotekari dobili su nagrade. “Sve oblasti ljudskog znanja teme su našeg poziva, dok je ljudi biće i biblioteka i bibliotekara”, rekla je na svečanosti povodom obeležavanja Dana bibliotekara, Binela Fetahović. Umesto da im internet i društvene mreže budu konkurencija, biblioteke su učinile sve kako bi iskoristile mnogobrojne prednosti koje pružaju nove tehnologije nadograđujući se i usavršavajući u načinu i metodama pružanja svojih usluga. “Društvo bibliotekara osnovano je 14. decembra 1947. godine sa ciljem da knjiga stigne do svakog građanima Srbije. Danas obeležavamo Dan bibliotekara Srbije kada je, za one koji to žele, vrlo jednostavno doći do knjige i bez biblioteke. Dakle, ciljevi se menjaju, a biblioteke uspešno opstaju u svetu u kome je virtuelna komunikacija imperativ”, kazala je Fetahović. “Uvek će postojati strastveni čitaoci beletristike, učenici, studenti i stručnjaci koji usavršavaju svoj rad. Bibiliotekari će im uvek biti potrebni jer je naš zadatak sređivanje i kategorisanje ljudskog znanja i samo im mi možemo pomoći da se ne izgube u moru informacija”, dodala je Fetahović. N. H.