Biblioteka “Dositej Obradović” raspisala konkurs za najbolju priču o zavičaju

Narodna biblioteka “Dositej Obradović ” u Novom Pazaru raspisala je konkurs za najbolje priče koje se tiču zavičaja. Zainteresovani se takmiče u tri starosne kategorije, a organizator je predvidio nagrade za najbolje. Konkurs je otvoren za sve talentovne stvaraoce sa teritorije Republike Srbije koji se svojim pisanim radom takmiče u tri kategorije, učenici od prvog do četvrtog, druga katergorija su učenici od petg do osmog, i treća kategorija jesu zaintersovani iz reda odraslih, srednjoškolaca,studenata. ” Važno je da priče ne budu ranije objavljivane, a rok za dostvu priča je 14. decembar. Priče se moraju tematski, motivima i idejno odnositi na grad Novi Pazar”, rekla je bibliotekaraka, Azra Biševac. Priče se dotavljaju u tri štampana primjerka, do dvije otkucane strane. Dodela nagrada i svečano proglašenje pobjednika održaće se 21. decembra.