Biblioteka i JP “Parking servis” u zajedničkoj akciji na Svetski dan knjige

Javno preduzeće “Parking servis” i Narodna biblioteka “Dositej Obradović” na initeresantan način su obeležili Svetski dan knjige. Jedno od najfrekventijih parking mesta u Gradskoj ulici od danas će prihod od parkiranja prosledjivati biblioteci za kupovinu knjiga. “Svako ko se na ovom mestu u Gradskoj ulici u centru Novog Pazara bude narednih dana parkirao, novac od plaćenog parking mesta ići će Narodnoj biblioteci Dositej Obradović za kupovinu knjiga. Ovo je prilika da građane na lep način podstaknemo da novac koji daju za parking daju u stvari za knjige” – rekao je direktor “Parking servisa” Armin Mehović. Ovo nije prva situacija u kojoj ovo preduzeće prihod o parkiranja ustupa nekoj ustanovi. Nedavno su novac sakupljen sa jednog parking mesta donirali sa za kupovinu posteljine za jedan vrtić. K.R.