Donosimo vam na čitanje dve pozorišne drame Semira Gicića

Biografija

Semir Gicić (Novi Pazar, Srbija, 18. decembar 1989) je dramski pisac, glumac i TV hroničar.

Završio je novopazarsku Gimnaziju i muzičku školu Stevan Mokranjac za harmoniku. Akademiju za pozorišnu i filmsku umjetnost studirao je u klasi Envera Petrovcija na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru i diplomirao na odseku Gluma 2012. godine.

“Pazarske priče” je autorski TV serijal Semira Gicića, čiji je i voditelj. Serijal se emitovao na TV Sandžak i Regionalnoj televiziji u 38 epizoda u dve sezone. Uređivao je i vodio rubriku “Popunjavanje programa” u emisiji “Krivo sedi, pravo progovori” na TV BN. Narator je audio čitanki Izdavačke kuće “Klett” za prvi i drugi razred osnovne škole na bošnjačkom jeziku.

Obavljao je funkciju sekretara redakcije časopisa Bošnjačka riječ, te bio član Programskog Odbora biltena Minority news. Pisao je redovne kolumne za reviju “Sandžak”. Radio je kao koordinator za kulturu i informisanje Bošnjačkog nacionalnog vijeća. Obavljao je funkciju vršioca dužnosti direktora Zavoda za kulturu sandžačkih Bošnjaka u Srbiji.

Aktivan je predavač u Školi glume u Novom Pazaru, Sjenici, Pančevu i Inđiji. Član je Udruženja dramskih pisaca Srbije.

Pozorišne drame

• Šta se desilo drugu Milivoju (2009)
  • Avanture Boće Zloće (2010)
  • Prokletstvo (2011)