Započela manifestacija „Zavičajne noći“

Narodna biblioteka „Dositej Obradović“ i Zavičajno odeljene organizuje manifestaciju „Zavičajne noći“. Ova manifestacija održaće se pet dana uzastopno od 17. jula do 21 jula, sa početkom u 20h. na platou biblioteke. Projekat je zamišljen da se pet dana zaredom predstavi po jedan zavičajni pisac, gde će se prikazati i intervjui koji su rađeni pre određenog vremena, sa svakim od učesnika. Cilj ovog projekta jeste afirmacija i promovisanje zavičajnih pisaca i njihovog stvaralaštva. Zavičajne noći su počele sa piscem Šabanom Šarenkapićem, u utorak naš gost će biti Zehnija Bulić, u sredu je planirano gostovanje Mevlude Melajac, u četvrtak gost je Suada Hodžić, a manifestaciju završavamo u petak gde će se predstaviti Maruf Fetahović. Ovaj događaj je veoma značajan, kako za naše zavičajne pisce, tako i za sve ljubitelje poezije i proze. Ovo je i prilika da se građani upoznaju sa stvaralaštvom ovih pisaca i izuzetna prilika za razgovore u prijatnom ambijentu.