Predstavljamo vam Narodnu biblioteku u Predsedničkoj palati u Ankari

Građevina se prostire na 125.000 kvadratnih metara pokrivenog prostora i spoj je seldžučkih, osmanskih i modernih stilova u arhitekturi. Nalazi se na predsedničkom kompleksu u Ankari i za posetioce je otvorena 24 časa svih sedam dana u nedelji. U istom trenutku može primiti 5000 posetilaca. Na policama unutar građevine, dugačkim više od 201 kilometra, smešteno je 4 miliona štampanih knjiga, u elektronskom formatu postoji više od 120 miliona  izdanja,  550.000 e-knjiga i 1.2 miliona audio fajlova. Deo inventara su i brojni retki i dragoceni primerci. Štampani primerci prikupljani su iz raznih delova sveta i pisani su na 134 jezika.U srcu građevine nalazi se dvorana sa 16 stubova koji simbolizuju isto toliko turskih država kroz istoriju. Reč je o prostoru od 3.500 kvadratnih metara sa 224 mesta za sedenje i izloženom kolekcijom od 200.000 knjiga.Na kupoli dvorane ispisani su odlomci iz kur’anske sure “Al-Alek” – “On, koji podučava peru. Koji čoveka podučava onom što ne zna”.U delu dvorane pod nazivom “Biblioteka sveta” biće izložena dela o kulturi i istoriji svih zemalja u kojima su aktivna turska diplomatska predstavništva.Ovu ustanovu mogu da posete i turski i strani državljani. Strani državljani uz pasoš mogu koristiti njene usluge.

Binela Fetahović