Pobednici prvog kruga takmičenja recitatora

Shodno situaciji u kojoj smo se svi zajedno našli, Narodna biblioteka “Dositej Obradović” je u okviru svojih aktivnosti organizovala takmičenje recitatora putem sajta ove ustanove.
Ovom prilikom se zahvaljujemo svim učesnicima ovog konkursa. U okviru prvog kruga pristigao je 61 video snimak.

Žiri u sastavu:

• Šejla Šehović – master filolog srpskog jezika i književnosti i
  • Sanja Gemaljević – master filolog srpskog jezika i književnosti

proglasio je sledeće nagrađene:

Prva kategorija: I – IV razred

1. FATMA MUMDŽIĆ (IV RAZRED) – OŠ „HALIFA BIN ZAID AL NAHJAN“

2. AJŠA MALIĆ (III RAZRED) – OŠ „DESANKA MAKSIMOVIĆ“

2. ELMA KRLIĆ (II RAZRED) – OŠ „DESANKA MAKSIMOVIĆ“

3. HAMED ZORANIĆ (II RAZRED) – OŠ „BRATSTVO“

3. EMINA JEREBIČANIN (II RAZRED) – OŠ „DESANKA MAKSIMOVIĆ“

Druga kategorija: V – VIII razred

1. HANIFA UJKANOVIĆ (VII RAZRED) – OŠ „AVDO MEĐEDOVIĆ“

2. ZIJAD KOCA (VIII RAZRED) – OŠ „DESANKA MAKSIMOVIĆ“

2. AHMED DELIĆ (V RAZRED) – OŠ „AVDO MEĐEDOVIĆ“

3. TAMARA RADOVIĆ (VI RAZRED) – OŠ „ĐURA JAKŠIĆ“ TRNAVA

3. DINHETA LEKPEK (V RAZRED) – OŠ „DESANKA MAKSIMOVIĆ“

Takmičenje recitatora će se nastaviti i narednih nedelja sve do kraja vanrednog stanja.

Učenici se mogu takmičiti tako što će pesmu po izboru recitovati pred kamerom telefona i taj video snimak poslati na Viber broj: 0648260431

Video snimke slati od ponedeljka, 13. aprila, radnim danima do 15 časova, do četvrtka, 16. aprila 2020. godine do 12 časova.

U sledećim krugovima konkursa mogu uzeti učešće i deca koja su već jednom učestvovala, ali sa nekom drugom pesmom (po slobodnom izboru).

U naslovu snimka navesti: ime i prezime, naziv škole i razred.

Pobednici stiču pravo na besplatnu članarinu za narednu godinu, a kao poklon dobijaju i knjigu.

Snimci će biti objavljivani na sajtu biblioteke, mogu ih slati isključivo roditelji. Slanjem snimka daje se saglasnost za objavljivanje istih na bibliotečkom sajtu i zvaničnoj facebook stranici biblioteke.

Srećno!