Čitalački klub o romanu Uspavanka za Vuka Ničijeg Ksenije Popović

Novi susret Čitalačkog kluba održan je u petak, 6. Oktobra, u 18 h, na Odeljenje za rad sa odraslim čitaocima Narodne biblioteke ,, Dositej Obradović “.
Tema sastanka ovog puta je bila Uspavanka za Vuka Ničijeg Ksenije Popović.
Uspavanka za Vuka Ničijeg je urbana priča o tri mlade osobe čije se sudbine prepliću u domu za decu bez roditeljskog staranja, o njihovoj borbi protiv života koji im je predodređen socijalnim statusom napuštene dece. Gorka istina o odrastanju, usponima i padovima siročadi, ali i kritika modernog društva i institucija, priča koja nikoga neće ostaviti ravnodušnim. Kroz tumačenja nas je vodila moderator kluba, univerzitetska profesorica književnosti Elma Halilović.
Sve ljubitelje knjiga, kao i one kojima je potrebno malo motivacije za čitanje, pozivamo u Čitalački klub Narodne biblioteke ,, Dositej Obradović “.