Veče poezije posvećeno Palestini

U Narodnoj biblioteci u petak 24. novembra održano je veče poezije posvećeno Palestini. Poezija jednog naroda je ogledalo njegove duše. Veče je započelo izvedbom kaside o Palestini koji je izveo hor Isa Beg a zatim su čitani najljepši stihovi poezije raznih autora: Tukan, Basisu, Nasrulah Derviš. Palestinski pesnici znaju samo za jednu sadržinu u svojim stihovima, za patnju i borbu svog naroda, čak je i ljubav u njihovim stihovima opevana je u okvirima nepovoljne stvarnosti. Ovom poezijom kako navodi direktor biblioteke, želimo da stanemo uz narod Palestine i kažemo da osećamo u njihovoj boli. Arapski pesnik se i danas bori za svoje pleme. U međuvremenu je pređen put od plemenske isključivosti do plemenitog čovekoljublja. Poezija je ostala.