Promovisana “Nova biblioteka” Jasmine Ninkov

Novopazarcima je sinoć predstavljena knjiga direktorke Biblioteke grada Beograda, Jasmine Ninkov ’’Nova biblioteka”, inovativnost i socijalna uloga biblioteka. Podsetimo, dve biblioteke, beogradska i Narodna biblioteka ’’Dositej Obradović’’ u Novom Pazaru imaju potpisan specijalni sporazum o saradnji.

Sinoćna promocija u ovdašnjoj biblioteci organizovana je u okviru aktivnosti kojim se obeležava Dan grada Novog Pazara.

Prema rečima direktora biblioteke Elijasa Rebronje reč je o izuzetno značajnom događaju s obzirom da je Biblioteka grada Beograda jedna ond najznačajnijih ustanova u Srbiji u oblasti bibliotekarstva i kulture čitanja.

563. rođendan Novog Pazara u biblioteci će biti obeležen još i sutrašnjom promocijom knjige ”Rječnik govora Novog Pazara iz 1734. godine”, autora Sima Budmanija.

Sinoćnoj promociji u gradskoj biblioteci prisustvovali su i direktori biblioteka i ustanova iz gradova u okruženju, Kraljeva, Vrnjačke Banje i Sjenice.