Promocija knjige “Dok su gorjele buktinje”, autora prof. dr. Adnana Velagića, ministra obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK BiH održana je u Biblioteci

Dana 22.4.2024. godine, u 19.00 časova, u Sali Narodne biblioteke “Dositej Obradović” Novi Pazar, održana je promcija knjige “Dok su gorjele buktinje”, autora prof. dr. Adnana Velagića. Osim predstavnika grada Novog Pazara, promociji su prisustvovali i rektorica Univerziteta “Džemal Bijedić” u Mostaru, dr. sc. Alena Huseinbegović, prorekorica dr. sc. Azra Špago, predstavnici Udruženje istoričara Novog Pazara i brojni drugi gosti.

Knjiga predstavlja naučnu studiju i prati istoriju socijalističke Jugoslavije, te njen razvoj i društvene prilike.