U Biblioteci obeležen Međunarodni dan dečje knjige

Narodna biblioteka “Dositej Obradović” obeležila je Međunarodni dan dečije knjige interaktivnom radionicom sa đacima osnovih škola koju je vodio proslavljeni dečiji pisac Dejan Aleksić.

Prepuna sala čitaonice u bublitoeci bila je dupke puna đaka osnovnih škola iz Novog Pazara koji su želei da se druže i da čuju sta ima da kaže jedan od najpopualrnijih dečijih pisaaca Dejan Aleksić. On je na interaktivan i zabavan način uspeo da održi pažnju deci koja su istinski uživala u današnjem druženju.

Drugog dana aprila rodjen je Hans Kristijan Andersen a od 1967. godine ovaj datum se proslavlja kao Međunarodni dan dečije knjige. Kako bi se širom sveta slala jedinstvena poruka – važno je da čitamo deci. Važno je da deca čitaju. Važno je da se u deci razvije ljubav prema knjizi